565

אומנות היצירה בברזל

אהרון כהן הינו אומן העוסק בחומרים קשים ונותן בהם רכות, צורה ונשמה. נקודת המוצא לכול עבודה שלו היא יצירתיות ומקוריות, המתבטאת בכך שכול עבודה שונה מקודמתה ואינה חוזרת על עצמה.

אהרון מצליח בכול פעם מחדש למצוא חפצים שונים וחומרים כמו עץ ישן וברזל, ההופכים בידיו האמונות לפריטים יפיפיים המביאים עונג לאנשים רבים. יצירתיות היא גורם רב עוצמה ומשפיע בחייו, שכן היא מבטאת את הנון קונפורמיזם שלו ואת היותו אוטודידקט, המונע מתוך תסכול הנובע מהקושי לבטא את עצמו בדרכים אחרות.

אהרון כהן לא רכש השכלה פורמאלית כאמן, והוא ניחן בכישרון טבעי לעבד את החומר כרצונו. הפער הזה בין חשיבתו המקורית, אל מול החוסר בהסמכה מקצועית מסודרת, דוחף אותו לייצר ללא הרף עבודות חדשות בכדי להוכיח לעצמו ולסביבתו את יכולותיו המיוחדות וגאוניותו הטבעית.

אומנותו של אהרון כהן אינה דקורטיבית בעיקרה, אלא מתבטאת ביצירת אובייקטים שימושיים וריהוט באופן שונה ועל בסיס מרכיבים ייחודיים לו. אחד הבולטים שבהם הוא השימוש שעשה באמבטיות מתכת ישנות שהפכו בידיו לארונות, מיטות, ספות, שידות, מנורות כיסאות נדנדה וברים למשקאות. אהרון מקפיד על רמת גימור מעולה בכל עבודה – קטנה כגדולה, ודואג לשלמות המוצר עד לפרט הקטן ביותר.

אין גבולות לעבודתו של אהרון, הרואה את המוצר המוגמר כבר בתחילתה של העבודה עליו, כאשר הוא אוחז בחומר ובצורה, ומתחיל לעבד אותו בעזרת כלי עבודתו, שהם הרתכת, הדיסק, המסור או הפטיש.

עבודותיו של אהרון מפארות בתים רבים, ומוצגות בדרך קבע בתערוכות בגלריות ובמרכזי אומנות נחשבים ברחבי הארץ.

אהבתם? שתפו את הפוסט

0
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן