מאמרים
איך בוחרים תכשיט ?

מעצבי הדעה בחברה והסלבריטיז מודעים להשפעתם על ציבור גדול בנושאי אופנה ומראה עדכני. ידוענים הניראים במציאות או מצולמים לובשים פריטי ביגוד שונים, או שעונדים תכשיטים על גופם, גורמים לרבים לרצות להתלבש או להתקשט באותם פריטים, או לפחות לבחור מאותו סוג וכיוון עיצובי. גורמים משפיעים נוספים בבחירת בגדים ותכשיטים הם הפרסום של מפיצים ויצרני אופנה במדיות תקשורת שונות, כמו גם משפחה וחברים, אך מעל הכל חשוב שכל אחד ואחת יבחרו את הפריטים שהם מרגישים איתם טוב ובנוח, ורצוי שיתאימו למראה החיצוני, לסגנון הלבוש ולאורח החיים.

תכשיטים הם קישוט חיצוני, אך מבטאים בדרך כלל באופן חזק גם את פנימיותו של האדם, ובשל כך כדאי לבחור לענוד תכשיט המתחבר לרגש הפנימי, ובדרך זו להוציא בצורה מייטבית את האישיות כלפי הסובבים.

לעיתים אנו נתקלים באנשים המתלבשים באופן מפתיע או לא צפוי ביחס למראה החיצוני שלהם/ן, וזה גורם לנו לשאול את עצמנו (עם חיוך סלחני) – איך זה קורה ?

התשובה קשורה בדרך כלל להשפעות שישנן על האדם עליו אנו מסתכלים (למעשה על כולנו) בנושא בחירת הבגדים, אופן לבישתם, וכמובן גם בבחירת התכשיטים. אישיותו הפנימית של אותו אדם, אשר אינה בהכרח מתבטאת בחיציונתו כפי שהיא נראית בעינינו, משפיעה מאוד על אופן הלבוש "הלא צפוי" בהם הוא או היא בוחרים. בבחירות שלנו, אם כך, יש גם אמירה כלפי החוץ וחשוב שנהיה מודעים לכך, ונבחר נכון בהתאם למה שאנו רוצים לשדר לסביבה.

היה זה דוקא קונפוציוס שאמר – "כאשר מדובר ביופי, כל פרט קטן - חשוב !"
בחירת תכשיט לעצמנו היא משימה לא מסובכת, רק כדאי לשאול לפני כן מספר שאלות הקשורות במבנה הגוף והפנים, בגוון העור והשיער, בצורת וצבע העיניים, בלבוש שאנו מתכוונים להתאים לתכשיט, ולסביבה או האירוע בו אנו מתכוונים לענוד את התכשיט. יש כמובן גם תכשיטים שאנו לא מתכוונים להפרד מהם כמעט בכל זמן, כמו: טבעת נישואין, תכשיט עם שמות בני משפחה, תכשיט בעל סגולות מרפא או ביטחון, ואפילו שעון יד. סוג זה של תכשיטים אמור להיות מעוצב כך שיתאים ללבישה קבועה,ישתלב במראה החיצוני שלנו, לא יכביד בביצוע מטלות יום-יומיות, יחמיא לנו ויהיה נוח, ויתאים לבגדים ואביזרי אופנה אחרים שאנו עשויים ללבוש.

 

בחירת תכשיט לפי מבנה הפנים:

 לכל אחד ואחת מאיתנו יש מבנה פנים שונה, ולפי עקרון זה ניתן להתאים תכשיטים כך שידגישו את הצדדים "היפים" והאהובים שלנו, ויצניעו את אלה שפחות. באופן כללי, נחלקים בני האדם לקבוצות שונות של בעלי מאפייני מראה פנים שונה, ועל כן ניתן לדבר על "נכון" או "לא נכון" בבחירת תכשיטים או פריטי לבוש ואפשר גם לאמץ רעיונות מסיונם של אחרים.

לנשים עם מבנה פנים עגול מומלץ להתאים עגילים ארוכים, היוצרים מראה ארוך יותר לפנים, ואילו לנשים בעלי מבנה פנים ארוך וצר עדיף לבחור עגילים קצרים וצמודים לראש. אורך הצוואר גם הוא משפיע על ההתאמה האפשרית של עגילים ארוכים או קצרים, כמו גם על שרשראות. לנשים בעלות מבנה פנים עגול מומלץ גם לענוד עגילים בצורות שונות, כמו : משולשים, מלבנים או מרובעים, היוצרים עיניין במיבנה הגאומטרי הבסיסי שהעין שלנו מזהה באופן טבעי.

למבנה פנים צר ומאורך רצוי להעדיף עגילים בעיצוב מעוגל, לעיתים גם כזה שיש בו תנועה של אלמנטים המשדרים רכות ונשיות חזקים. עיצובי תליונים בצורת לב או צורה אחרת בקו מעוגל כמו שבלול יתאימו לנשים בעלות צוואר ומבנה פנים ארוכים יחסית. מבנה לסת צרה ועצמות לחיים רחבות יתאימו מאוד ללבישת יהלומים, אך מעבר לכך עדיף לבחור עיצוב אבנים מעוגל היוצר רושם רך ומעוגל יותר לפנים. מומלץ להמנע מלענוד עגילים ארוכים אם אורך פניך גדול מרוחבם, מראה זה יאריך עוד יותר את חזות פנייך ויחמיא פחות. אם ניחנת בפנים בצורה אובאלית תוכלי להתאים כמעט כל סוג וצורת עגילים לפנייך, אך שוב רצוי להמנע מתכשיט המעוצב ארוך מידיי, וזאת בהתחשב כמובן גם באורך השיער ובאורך הצוואר. בעלות צוואר קצר יהנו מהתאמה גבוהה אם יענדו עגילים ארוכים ומתנדנדים, המשדרים חופש בתנועה (ההפך מהצוואר הקצר).

אם יש לך סנטר קטן, מצח רחב, ועצמות לחיים בעלות נוכחות ועוצמה, ניחנת במראה פנים בצורת לב. עגילים או תליונים בצורה המזכירה טיפת מים, נברשת או צורה משולשת או עגולה יתאימו לך מאוד ויחמיאו לפנייך.

אם מבנה פניך הוא כזה שהלסת והסנטר הם ברוחב זהה, מראה פנייך הוא מרובע. גם לך יתאימו מאוד עגילים תלויים וארוכים יחסית, צורות עיצוב מעוגלות, וכל מבנה גיאומטרי שונה מפנייך אשר יאזן את קו הפנים המרובע ויחמיא לחיצוניותך.

 מבנה לחיים רחב ומבנה לסת צר נקראים צורת יהלום, וכדאי להתאים למבנה זה עגילים קצרים ורחבים יחסית. עגילי סיכה מתאימים מאוד להדגשת הקו החזק של מבנה פנים זה.

בחירת תכשיט על פי צבע שיער וגוון עור:

בבחירת תכשיט רצוי גם להתחשב בצבע השיער וצורתו, כמו גם בגיל ובגוון העור. באופן מסורתי, נשים בעלות גוון עור בהיר עשויות להעדיף תכשיטים בגוונים כהים או חמים יחסית, כמו: זהב, ומתכות כהות אחרות, וכן גם אבנים טובות בגוונים חזקים. בעלות גוון עור כהה יותר יעדיפו תכשיטים בהירים מכסף, פלטינה או זהב לבן, ותכשיטים בהם משובצות אבנים בצבעים קרים יותר של כחול / ירוק, וכמובן גם יהלומים ואבנים בעלות אור חזק.

השיער השחור משתלב מצויין עם תכשיטים בגוונים חמים וחזקים, כמו: אדום, כתום, בורדו, דוגמת רובי או גראנט, ומסתדר מצויין גם עם כסף וגם עם זהב. כמו כן, יתאים גוון שיער שחור לפנינים לבנות ועיצובים של חוטי כסף ומתכות בהירות כמו פלטינה. השיער החום וגם זה הג'ינג'י ישתלבו מצויין עם גווני כסף, זהב לבן, ויהלומים, ולא ממש טוב עם זהב צהוב או אדום, נחושת ואבנים חומות או צהובות, דוגמת: ענבר, סיטרין ואופל.

הבלונד הוא המורכב ביותר, ובדרך כלל יתאים לבלונד בהיר תכשיט בגוונים של כסף, ירוק, כחול, טורקיז, דוגמת אבן ספיר, אקווה-מרין, או בלו-טופז, ובעיצוב תכשיט נכון יתאימו גם פנינים כהות או בהירות. הבלונד הכהה או הצבוע בגוונים מאפשר התאמות צבע רבות לתכשיטים, אך רצוי להמנע מרוב גווני האדום, וורוד ושחור.

 
תכשיטים
אופנה ואקססוריז
עיצוב הבית ומתנות
עיצובים לילדים
יודאיקה
מתנות בסיטונאות
ראש צבי בתלת מימד

ראש צבי בתלת מימד פסל להרכבה עשוי קרטון ממוחזר

ברכת הבית

ברכת הבית ינשוף לשפע ומזל
בהדפסת סובלימציה

ספונת לילדים

ספונת לילדים נפתחת לשינה

שרשרת תליון המזל

שרשרת תליון המזל תכשיט מגלגל המזלות
מכסף טהור

בית נר מקרמיקה

בית נר מקרמיקה בית נר המאיר
את המילה אושר

צמידי עור וכסף

צמידי עור וכסף עור קלוע מתלפף
עם תליוני כסף טהור

מחזיק מפתחות תליוני ילדים

מחזיק מפתחות תליוני ילדים עשוי כסף טהור
עם אבן המזל

צעיף משי אופנתי

צעיף משי אופנתי עיצוב בעבודת יד

תכשיטי קיר מקרמיקה

תכשיטי קיר מקרמיקה פרפרים, דגים וינשופים

מתנה לעובדים ולקוחות

מתנה לעובדים ולקוחות מעמד נייר ממו ושעון שולחני
עם מיתוג

שרשרת שם מגולדפילד

שרשרת שם מגולדפילד עיצוב ייחודי כולל תליון משובץ

תכשיטי קבלה קייץ 2017

תכשיטי קבלה קייץ 2017 שרשרת תליון כסף עגול
חרוט ברכת "אנא בכוח"

תליוני ילדים בכסף או זהב

תליוני ילדים בכסף או זהב שרשרות וצמידים בעיצוב מקורי

בית בובות מכבי אש

בית בובות מכבי אש סט מלא עם
אביזרי משחק

צמיד תליוני ילדים

צמיד תליוני ילדים צמיד שרשרת דיסקית עם תליוני ילדים מכסף

עגילי זהב משובצים

עגילי זהב משובצים אבנים לבחירה - אמרלד
רובי, ספיר או יהלום

שרשרת תליון מגן-דוד מכסף

שרשרת תליון מגן-דוד מכסף עשוי מעיגול ובמרכזו מגן-דוד

פופים כורסה דמוי עור

פופים כורסה דמוי עור עיצוב יפה לבית במגוון צבעים

תחתית לסיר או מחבת

תחתית לסיר או מחבת עשוי מסיליקון בעיצוב מקורי

מטלית לניקוי כסף

מטלית לניקוי כסף מטלית מקצועית להברקה
של כלי כסף ותכשיטים

תכשיטי קיר מקרמיקה

תכשיטי קיר מקרמיקה חמסות גדולות לתלייה על קיר

שרשרת תליוני ילדים מזהב

שרשרת תליוני ילדים מזהב עשויים מזהב ב-3 צבעים
אדום, צהוב ולבן

מתלה קיר מצויר

מתלה קיר מצויר יצורים עליזים עם שפם

שרשרת תליון בית מזוזה

שרשרת תליון בית מזוזה עשוי כסף טהור 925

צמיד מרוקאי מגולדפילד

צמיד מרוקאי מגולדפילד עיצוב מקורי - מחיר מבצע !!!

צעיף עליונית

צעיף עליונית 4 אפשרויות לבישה
עשוי תחרה

קעריות הגשה בצורת תפוח

קעריות הגשה בצורת תפוח קרמיקה בעבודת יד

בית מזוזה מעץ

בית מזוזה מעץ עיצוב כולל דוגמה
מאבנים חצי יקרות

תיק מעוצב בצורת טרפז

תיק מעוצב בצורת טרפז תיק מעולה לאישה העסוקה

מתנה ללקוחות וספקים

מתנה ללקוחות וספקים מעמדי ממו ושעון שוחני
עם הדפסת לוגו

טבעת שם עם זירקונים

טבעת שם עם זירקונים שם חרוט ומשובץ על טבעת גולדפילד

צמידי קבלה מקוריים

צמידי קבלה מקוריים תכשיטי קבלה מעור
וכסף

חגורות עור ואבזמים

חגורות עור ואבזמים חגורות עור בעיצוב ניטים מכסף

משחקי הרכבה מכניים

משחקי הרכבה מכניים קיט מכונית הנוסעת בכוח סילון

תיק שלושה פאוצ'ים

תיק שלושה פאוצ'ים תיק עם כיסים הניתנים להחלפת צבעים

מבחר פופים כורסה לילדים מבד איכותי ומילוי קל-קר

צמידי קבלה מקוריים, עשויים מכסף בשילוב עור

שירות לקוחות והזמנות
077-2018650
 
איכותם של מוצרים ישראלים
היא שם דבר בכל העולם
ב"פז מעצבים" האיכות קובעת,
ואתם נהנים ממוצרים מעוצבים
"כחול-לבן" במשלוח עד הבית
שלח לחבר | הדפס | הוסף למועדפים | מפת אתר | חנויות מעצבים | תקנון האתר

DIGIT - בניית אתרים

תיקי מעצבים | מעצבי תכשיטים ישראלים | חנויות מעצבים ישראלים | חנויות מעצבים | נוהל החזרת מוצרים | קנייה מאובטחת | מסחר הוגן